Jarní Amboise

Naše partnerská škola v Amboise (Fr.) pořádá každoročně na konci března výstavu vín a produktů, které se hodí ke konzumaci vína (sýrů, paštik, uzenin).

Opět jsme se této výstavy aktivně zúčastnili a prezentovali jsme naši školu floristickými výrobky. Vyráběli jsme vypichované misky a košíčky, vázali jsme kytice a osazovali dřevěné nádoby, vše ve znamení přicházejícího jara. Za svého pobytu jsme měli možnost objevovat krásy města a blízkého okolí, např. jsme navštívili dům Leonarda de Vinci a zámky na Loiře. Výlet do Amboise byl pro nás neuvěřitelný zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.

Markéta Dittrichová, 3.TC
Michaela Rozinková, 3.TB

27.3.2015 | Jaromír Doležal

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás v pátek 20. října nebo v sobotu 21. října 2023.

Přijímací zkoušky na obor Scénická a výstavní tvorba

Na obor se zaměřením na Floristický nebo Zahradní design, kde uchazeč koná talentovou zkoušku, se můžete podrobně informovat na dnech otevřených dveří. Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Květinová show 2023

Místo tradiční školní akce Květinové show se uskuteční v říjnu floristická výstava našich žáků v Piaristickém kostele v Litomyšli. O přesném harmonogramu akce budeme včas veřejnost informovat.

Vyhlášení ředitelského volna

Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno na pátek 29. září 2023.