Exkurze do rakouských Alp (Kaprun, Zell am See)

Zájezd do rakouských Alp byl plánovaný od středy 11.2. do neděle 15. února. Ve středu večer jsme se sešli v doprovodu rodičů a kamarádů na parkovišti před školou. Naložili věci do autobusu a vyrazili směr Rakousko.

Zájezd do rakouských Alp byl plánovaný od středy 11.2. do neděle 15. února. Ve středu večer jsme se sešli v doprovodu rodičů a kamarádů na parkovišti před školou. Naložili věci do autobusu a vyrazili směr Rakousko. Cesta probíhala podle plánů řidiče Ing. Vítka Klusoně, který naloženému autobusu šlapal po krku. Kolem deváté hodiny jsme přijeli na místo, ubytovali jsme se, zařídili jsme si skipasy a v poledne jsme vyrazili místním skibusem k lanovce na ledovec Kaprun. Mnohým z nás se cestou lanovkou dělalo nevolno, po vystoupení na konečné stanic lanovky jej vystřídal nádherný pohled na zasněžené vrcholky hor. Ve tři hodiny jsme si dali sraz na nejvyšším zpřístupněném místě hory Kitzenhorn ve víšce 3029 metru nad mořem, kde jsme si prohlídli krátký film se zajímavými záběry z minulosti lyžařského areálu. Prošli jsme tunelem vytesaným ve skále na vyhlídku a kochali se krásným pohledem do krajiny. Druhý den jsme se vydali do druhého lyžařského areálu Zell am See, kde jsme si perfektně zalyžovali, zkusili si zajet slalom na čas a připravenou trať v lese s překážkami a skoky. Třetí den dopoledne jsme podnikli exkurzi do přečerpávací vodní elektrárny, kde jsme viděli zajímavé technické řešení a konstrukční vychytávky. Odpoledne jsme šli opět na svah, kde jsme si prohlídli iglů s ledovým barem. Večer někteří z nás vyrazili do místního bazénu, kde jsme okusili kouzlo venkovního bazénu, sjeli jsme si tobogán, zaplavali si v umělém proudu a navštívili výřivku. Poslední den lyžování jsme opět vyrazili na ledovec, kde jsme si užívali poslední den lyžování a nádherného počasí pohledem z lehátka. Ve čtyři hodiny byl plánován odjezd zpátky do Čech. Nikomu se nechtělo domů, proto se odjez trochu opozdil. Plní zážitků a vzpomínek jsme kolem druhé hodiny ranní dorazili do Litomyšle, kde na nás čekali rodiče. Exkurzi jsme si velice užili, po celou dobu jsme měli krásné počasí a upravené sjezdovky. Pořídili jsi spoustu pěkných fotografií a videí z lyžování i pobytu na pensionu.

S pozdravem třída 3.A 

Ing. Jiří Lenoch

20.2.2015 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Jedinečná možnost prohlídky chovů zvířat

Po dobu Mezinárodní výstavy ve dnech 16. - 19. 12. budou zpřístupněny, pouze vážným zájemcům o studium, naše speciální chovy exotických zvířat, včetně posledních novinek a odchovů.

Nové centrum pro technické a zahradnické obory

Zahradníci získají nový skleník s množárnou, úpravnu květů a střešní zahradu. Technické obory nové centrum výpočetní techniky s vysokorychlostním připojením optickou sítí. Termín dokončení 31.10.2018.

Právě byla zahájena výstavba nové budovy pro odbornou výuku.

Chovatelé získají nové učebny chovu cizokrajných zvířat a speciální učebnu chovu horských druhů. Výstavníci otevřou nové ateliery pro zahradní architekturu, uměleckou fotografii a grafický desing.

Pozvánka na Vánoční výstavu

Mezinárodní výstava vánoční floristiky a zemědělské techniky:
So 16. 12. 2017 09 - 17 h
Ne 17. 12. 2017 09 - 17 h
Po 18. 12. 2017 08 - 17 h
Út 19. 12. 2017 08 - 14 h

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.