Italští studenti na odborné praxi

Ve dnech 18. 10. – 26. 10. 2014 proběhla na naší škole tradiční výměnná praxe sedmi italských studentů a dvou učitelů z partnerské školy v Crodu.

V rámci praktické výuky vysázeli studenti živý plot kolem nového parkoviště školy, zúčastnili se hodin vazačství, kde se seznámili s technikou výroby podzimních vazeb, a prohlédli si zelenou učebnu. Zde zpracovávali projekt permakulturní prvky v zahradě. Součástí výměnného pobytu byla také účast studentů v hodinách teoretické výuky.

Protože se na naší partnerské škole vyučuje technologie výroby piva, byl program obohacen o exkurze do českých pivovarů (pivovar Rychnov nad Kněžnou, pivovar Veselka v Litomyšli a pivovar U Fleků v Praze).
Součástí výměnné praxe je také seznamování se s českou kulturou i každodenním životem. Spolu s českými studenty a učiteli absolvovali Italové návštěvu plaveckého bazénu, bowling, diskotéku, hru „Poznej Litomyšl“ i exkurzi do White Gallery v Osíku. Studenti se zaměřením na cestovní ruch se bravurně zhostili své úlohy a zároveň si zdokonalili své jazykové dovednosti. Závěrečný den byl tradičně věnován výletu do Prahy.

Na jednáních s panem ředitelem přizvali italští učitelé zástupce naší školy k účasti na slavnostech 35. výročí školy v Crodo, které proběhne začátkem prosince, předběžně se domluvila praxe českých studentů v Itálii v roce 2015 a nastínily se možnosti další spolupráce, včetně případného zapojení do programu Evropské Unie Erasmus Plus.

Veronika Řechková

6.11.2014 | Doležal Jaromír 2

Důležité zprávy

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

POZOR Důležité informace a zahájení praktického vyučování

Důležité informace pro současné žáky a jejich rodiče najdete v Bakalářích - Komens. Zahájení praktického vyučování pro zahradnické, chovatelské a technické obory POZOR změna! bude od 1.6. 2020. Poz

Termín přijímacího řízení

Žáci konající přij. zkoušku z MAT a ČJL a mají naší SŠ na 1. místě, konají zkoušku 8.6. 2020. Po zkoušce následuje pohovor.

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.