Italští studenti na odborné praxi

Ve dnech 18. 10. – 26. 10. 2014 proběhla na naší škole tradiční výměnná praxe sedmi italských studentů a dvou učitelů z partnerské školy v Crodu.

V rámci praktické výuky vysázeli studenti živý plot kolem nového parkoviště školy, zúčastnili se hodin vazačství, kde se seznámili s technikou výroby podzimních vazeb, a prohlédli si zelenou učebnu. Zde zpracovávali projekt permakulturní prvky v zahradě. Součástí výměnného pobytu byla také účast studentů v hodinách teoretické výuky.

Protože se na naší partnerské škole vyučuje technologie výroby piva, byl program obohacen o exkurze do českých pivovarů (pivovar Rychnov nad Kněžnou, pivovar Veselka v Litomyšli a pivovar U Fleků v Praze).
Součástí výměnné praxe je také seznamování se s českou kulturou i každodenním životem. Spolu s českými studenty a učiteli absolvovali Italové návštěvu plaveckého bazénu, bowling, diskotéku, hru „Poznej Litomyšl“ i exkurzi do White Gallery v Osíku. Studenti se zaměřením na cestovní ruch se bravurně zhostili své úlohy a zároveň si zdokonalili své jazykové dovednosti. Závěrečný den byl tradičně věnován výletu do Prahy.

Na jednáních s panem ředitelem přizvali italští učitelé zástupce naší školy k účasti na slavnostech 35. výročí školy v Crodo, které proběhne začátkem prosince, předběžně se domluvila praxe českých studentů v Itálii v roce 2015 a nastínily se možnosti další spolupráce, včetně případného zapojení do programu Evropské Unie Erasmus Plus.

Veronika Řechková

6.11.2014 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.