Italští studenti na odborné praxi

Ve dnech 18. 10. – 26. 10. 2014 proběhla na naší škole tradiční výměnná praxe sedmi italských studentů a dvou učitelů z partnerské školy v Crodu.

V rámci praktické výuky vysázeli studenti živý plot kolem nového parkoviště školy, zúčastnili se hodin vazačství, kde se seznámili s technikou výroby podzimních vazeb, a prohlédli si zelenou učebnu. Zde zpracovávali projekt permakulturní prvky v zahradě. Součástí výměnného pobytu byla také účast studentů v hodinách teoretické výuky.

Protože se na naší partnerské škole vyučuje technologie výroby piva, byl program obohacen o exkurze do českých pivovarů (pivovar Rychnov nad Kněžnou, pivovar Veselka v Litomyšli a pivovar U Fleků v Praze).
Součástí výměnné praxe je také seznamování se s českou kulturou i každodenním životem. Spolu s českými studenty a učiteli absolvovali Italové návštěvu plaveckého bazénu, bowling, diskotéku, hru „Poznej Litomyšl“ i exkurzi do White Gallery v Osíku. Studenti se zaměřením na cestovní ruch se bravurně zhostili své úlohy a zároveň si zdokonalili své jazykové dovednosti. Závěrečný den byl tradičně věnován výletu do Prahy.

Na jednáních s panem ředitelem přizvali italští učitelé zástupce naší školy k účasti na slavnostech 35. výročí školy v Crodo, které proběhne začátkem prosince, předběžně se domluvila praxe českých studentů v Itálii v roce 2015 a nastínily se možnosti další spolupráce, včetně případného zapojení do programu Evropské Unie Erasmus Plus.

Veronika Řechková

6.11.2014 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Jedinečná možnost prohlídky chovů zvířat

Po dobu Mezinárodní výstavy ve dnech 16. - 19. 12. budou zpřístupněny, pouze vážným zájemcům o studium, naše speciální chovy exotických zvířat, včetně posledních novinek a odchovů.

Nové centrum pro technické a zahradnické obory

Zahradníci získají nový skleník s množárnou, úpravnu květů a střešní zahradu. Technické obory nové centrum výpočetní techniky s vysokorychlostním připojením optickou sítí. Termín dokončení 31.10.2018.

Právě byla zahájena výstavba nové budovy pro odbornou výuku.

Chovatelé získají nové učebny chovu cizokrajných zvířat a speciální učebnu chovu horských druhů. Výstavníci otevřou nové ateliery pro zahradní architekturu, uměleckou fotografii a grafický desing.

Pozvánka na Vánoční výstavu

Mezinárodní výstava vánoční floristiky a zemědělské techniky:
So 16. 12. 2017 09 - 17 h
Ne 17. 12. 2017 09 - 17 h
Po 18. 12. 2017 08 - 17 h
Út 19. 12. 2017 08 - 14 h

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.