Naše škola opět obhájila statut Autodesk Academia

Ve čtvrtek 5. 11. – 6. 11. 2015 se zástupci naší školy Ing. Josef Štancl a Josef Herynek zúčastnili Výroční konference Autodesk Academia Fórum 2015, která se konala v Aule profesora Braunera na VÚT Brno - Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií.

Byl to již 15. ročník akademického setkání uživatelů a příznivců produktů Autodesk, kde naše škola patří mezi zakládající členy. Vyslechli jsme mnoho zajímavých přednášek. Závěrem prvního dne jednání převzali zástupci naší školy plaketu Autodesk Academia Programu – pro strojírenství. Druhý den konference byl pak zaměřen na prohlídku vybraných laboratoří při VÚT Brno, namátkou uvádím:

> Prohlídka laboratoře -Virtuální realita (power wall)

> Prohlídka laboratoře Mechatroniky

> Lasertracer - systém pro kalibraci obráběcích a souřadnicových měřicích strojů

> Prohlídky laboratoří Ústavu konstruování - 3D metalický tisk

> Formule - TU Brno Racing, součástí výstavy byl monopost Dragon.

Autodesk Academia Program je projekt zaměřený na zkvalitnění výchovy nové technické generace, po které je nyní na trhu práce velká poptávka. Je založen na soustavné spolupráci se společnosti Computer Agency o.p.s., vedoucí softwarové společnosti v oblasti návrhu, správy a sdílení digitálních dat firmy Autodesk, s vysokými a středními školami v České i Slovenské republice.

Uvědomujeme si totiž potřebu zavedení tohoto typu výuky již ve středním vzdělávání a to nejen kvůli potřebám vysokého školství technického typu, ale především pro praxi odborných pracovníků ať středoškolského či vysokoškolského vzdělání.

Naše škola je jedinou střední školou v Pardubickém kraji, která uvedený statut Autodesk Academia vlastní.

Josef Herynek

10.11.2015 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.