Pracovní stáž v Holandsku 2017

Pracovní stáž v Holandsku 2017

Snad za všechny mohu říct, že pro nás byla třítýdenní stáž v Holandsku přínosem a plná zážitků.

Do Amsterdamu jsem spolu s pěti spolužáky letěl letadlem a do Apeldoornu jsme pokračovali vlakem, kde jsme se setkali s učiteli z partnerské školy. Po obědě na uvítanou nás učitelé rozvezli k rodinám, u kterých jsme měli strávit následující tři týdny. Mě a mého spolužáka Matouše Jirušku dovezl pan Kees Oostwal do Lochemu k rodině Braakmanových, kde jsme byli překvapeni, že umí nemálo slov česky.

První pracovní den nás p. Braakman zavedl do našich firem a představil  našim vedoucím. Můj vedoucí mě nejdříve provedl po celé firmě a seznámil mě se všemi pracovníky firmy, poté mě ihned zadal práci. Má práce spočívala v opravách a údržbě  zemědělské techniky a převozu náhradních dílů a traktorů. Kdykoli, když jsem si nevěděl rady s nějakou technikou, jsem se mohl obrátit na kohokoli z pracovníků, aby mi poradil nebo pomohl.

Každý den, když jsme skončili v práci, na nás Braakmanovi čekali s večeří. První sobotu nás Kees vzal všechny na výlet do Amsterdamu, kde jsme se projeli lodí kanály, které protínají město, potom jsme si prošli centrum.  Po tomto výletu jsme byli všichni unavení.

V posledním týdnu naší stáže jsme se jeli podívat do školy v Apeldoornu, kde jsme byli ohromeni velkými prostory a moderním vybavením. Když jsme s kolegy skončili můj poslední den v práci, navzájem jsme si poděkovali a rozloučili se.  Poslední den v Holandsku jsme se brzy ráno rozloučili s Braakmanovými a Kees nás odvezl na letiště do Amsterdamu, odkud jsme letěli zpátky do Prahy.

Na závěr mohu napsat, že zkušenosti získané v Holandsku jsou pro mě neocenitelné a rozhodně doporučuji každému, kdo bude mít možnost v dalších letech vycestovat na tuto stáž, aby neváhal a jel. Stáž byla finančně podpořena z evropského programu ERASMUS+.

Jan Janecký M4A, Ing. Soňa Pokorná  

11.11.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přijímací zkouška - Chovatel cizokrajných zvířat

Dne 5. a 6. května se koná školní přijímací zkouška. Informace o doložení negativního testu na covid-19 najdete v odkazu níže.

Změny v přijímacím řízení

Každého žáka přijímáme v procesu přijímacího řízení (jehož součástí ale nemusí být přijímací zkouška). Vyhlašujeme 2. kolo příjm. řízení pro obory s výučním listem. Přihlášky přijímáme do 16. dubna.

Nekonání školní přijímací zkoušky

Školní přijímací zkouška v oborech vzdělání 41-45-M/01 Mechanizace a služby a 41-44-M/01 Zahradnictví se nekoná. Více informací najdete v sekci Uchazeč.

Přijímací řízení 2021

Pokud to situace dovolí, vzdáleným zájemcům, včetně rodičů, umožníme ubytování před pohovory zdarma (např. Aš, Třinec, Hodonín, Teplice, Klatovy ap.). Podrobnosti v pozvánce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.