Pracovní stáž v Holandsku 2017

Pracovní stáž v Holandsku 2017

Snad za všechny mohu říct, že pro nás byla třítýdenní stáž v Holandsku přínosem a plná zážitků.

Do Amsterdamu jsem spolu s pěti spolužáky letěl letadlem a do Apeldoornu jsme pokračovali vlakem, kde jsme se setkali s učiteli z partnerské školy. Po obědě na uvítanou nás učitelé rozvezli k rodinám, u kterých jsme měli strávit následující tři týdny. Mě a mého spolužáka Matouše Jirušku dovezl pan Kees Oostwal do Lochemu k rodině Braakmanových, kde jsme byli překvapeni, že umí nemálo slov česky.

První pracovní den nás p. Braakman zavedl do našich firem a představil  našim vedoucím. Můj vedoucí mě nejdříve provedl po celé firmě a seznámil mě se všemi pracovníky firmy, poté mě ihned zadal práci. Má práce spočívala v opravách a údržbě  zemědělské techniky a převozu náhradních dílů a traktorů. Kdykoli, když jsem si nevěděl rady s nějakou technikou, jsem se mohl obrátit na kohokoli z pracovníků, aby mi poradil nebo pomohl.

Každý den, když jsme skončili v práci, na nás Braakmanovi čekali s večeří. První sobotu nás Kees vzal všechny na výlet do Amsterdamu, kde jsme se projeli lodí kanály, které protínají město, potom jsme si prošli centrum.  Po tomto výletu jsme byli všichni unavení.

V posledním týdnu naší stáže jsme se jeli podívat do školy v Apeldoornu, kde jsme byli ohromeni velkými prostory a moderním vybavením. Když jsme s kolegy skončili můj poslední den v práci, navzájem jsme si poděkovali a rozloučili se.  Poslední den v Holandsku jsme se brzy ráno rozloučili s Braakmanovými a Kees nás odvezl na letiště do Amsterdamu, odkud jsme letěli zpátky do Prahy.

Na závěr mohu napsat, že zkušenosti získané v Holandsku jsou pro mě neocenitelné a rozhodně doporučuji každému, kdo bude mít možnost v dalších letech vycestovat na tuto stáž, aby neváhal a jel. Stáž byla finančně podpořena z evropského programu ERASMUS+.

Jan Janecký M4A, Ing. Soňa Pokorná  

11.11.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

POZOR Důležité informace a zahájení praktického vyučování

Důležité informace pro současné žáky a jejich rodiče najdete v Bakalářích - Komens. Zahájení praktického vyučování pro zahradnické, chovatelské a technické obory POZOR změna! bude od 1.6. 2020. Poz

Termín přijímacího řízení

Žáci konající přij. zkoušku z MAT a ČJL a mají naší SŠ na 1. místě, konají zkoušku 8.6. 2020. Po zkoušce následuje pohovor.

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.