Pracovní stáž v Holandsku 2017

Pracovní stáž v Holandsku 2017

Snad za všechny mohu říct, že pro nás byla třítýdenní stáž v Holandsku přínosem a plná zážitků.

Do Amsterdamu jsem spolu s pěti spolužáky letěl letadlem a do Apeldoornu jsme pokračovali vlakem, kde jsme se setkali s učiteli z partnerské školy. Po obědě na uvítanou nás učitelé rozvezli k rodinám, u kterých jsme měli strávit následující tři týdny. Mě a mého spolužáka Matouše Jirušku dovezl pan Kees Oostwal do Lochemu k rodině Braakmanových, kde jsme byli překvapeni, že umí nemálo slov česky.

První pracovní den nás p. Braakman zavedl do našich firem a představil  našim vedoucím. Můj vedoucí mě nejdříve provedl po celé firmě a seznámil mě se všemi pracovníky firmy, poté mě ihned zadal práci. Má práce spočívala v opravách a údržbě  zemědělské techniky a převozu náhradních dílů a traktorů. Kdykoli, když jsem si nevěděl rady s nějakou technikou, jsem se mohl obrátit na kohokoli z pracovníků, aby mi poradil nebo pomohl.

Každý den, když jsme skončili v práci, na nás Braakmanovi čekali s večeří. První sobotu nás Kees vzal všechny na výlet do Amsterdamu, kde jsme se projeli lodí kanály, které protínají město, potom jsme si prošli centrum.  Po tomto výletu jsme byli všichni unavení.

V posledním týdnu naší stáže jsme se jeli podívat do školy v Apeldoornu, kde jsme byli ohromeni velkými prostory a moderním vybavením. Když jsme s kolegy skončili můj poslední den v práci, navzájem jsme si poděkovali a rozloučili se.  Poslední den v Holandsku jsme se brzy ráno rozloučili s Braakmanovými a Kees nás odvezl na letiště do Amsterdamu, odkud jsme letěli zpátky do Prahy.

Na závěr mohu napsat, že zkušenosti získané v Holandsku jsou pro mě neocenitelné a rozhodně doporučuji každému, kdo bude mít možnost v dalších letech vycestovat na tuto stáž, aby neváhal a jel. Stáž byla finančně podpořena z evropského programu ERASMUS+.

Jan Janecký M4A, Ing. Soňa Pokorná  

11.11.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Platby za ubytování na domovech mládeže

Vážení rodiče,
od začátku nouzového stavu nebudete za ubytování žáků na našich domovech mládeže nic platit. Případné, již uskutečněné platby budou vráceny. Platnost opatření do odvolání.

Aktuální situace

Od pondělí 5. října bude do 30.10. teoretická výuka probíhat distanční formou. Praktické vyučování bude probíhat - viz. suplování. V systému Bakaláři - Komens budou sděleny podrobnosti.

Biologická ochrana

Ve sklenících naši zahradníci v posledních dnech vypouští predátory proti mšicím, molicím, třásněnkám a sviluškám .
Nově zkoušíme využití černých australských slunéček proti červcům.

Rekonstrukce

V současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce budovy dílen pro technické obory, příprava klimatizovaných učeben pro chladnomilné ještěry a rozšiřování domova mládeže o nové pokoje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.