Synagogu v Litomyšli připomenou vysázené žluté krokusy

Synagogu v Litomyšli připomenou vysázené žluté krokusy

Studenti naší školy ze třídy Z3 a Z2 ve spolupráci s městem Litomyšl a Regionálním muzeem Litomyšl zasadili 9. listopadu v místě bývalé synagogy cibulky žlutých krokusů

Zapojili se totiž do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze. Tento projekt běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy. Žluté krokusy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí, jež zemřely během holocaustu a jejich barva má symbolizovat Davidovu hvězdu. V ideálních podmínkách krokusy vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).
Litomyšl si letos připomíná 80. výročí transportu židovských občanů. Na přelomu listopadu a prosince se proto odehraje celá řada akcí spojených s tímto výročím a tématem holocaustu.
 
 
 

11.11.2022 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Vyhlášení přijímacího řízení do oboru s talentovou zkouškou

Přihlášky do 1. kola přijímacího řízení pro 1. ročník oboru Scénická a výstavní tvorba (82-41-M/03) je nutno doručit do 30. listopadu. Termín talentových zkoušek si můžete vybrat 5. nebo 6. 1. 2023.

Přípravný kurz k talentovým zkouškám

proběhne 7. prosince 2022. Podrobnosti o průběhu kurzu níže.

Dny otevřených dveří pro uchazeče

se konají v termínu 25. a 26. listopadu a 17. - 20. prosince 2022.

Mezinárodní Vánoční výstava

Výstava vánočních aranžmá, historické a zemědělské techniky, se uskuteční od soboty 17.11. do úterý 20.11. 2022. Sobota - pondělí v čase 9 - 17 hod, úterý 9 - 16 hod. Těšíme se na Vaši návštěvu.