Úspěchy našich studentů na odborných soutěžích

Naši žáci opět dosáhli vynikajících úspěchů na celorepublikových a mezinárodních soutěžích.

Jubilejní desátý ročník soutěže Lipová ratolest pro studenty a učně středních zahradnických škol se uskutečnil ve dnech 24.-26.4.2018 v Kyjově. Od roku 2008 pořádá tuto jedinečnou soutěž profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně společně s partnerskými městy v celé České republice. Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct družstev. Čtyři desítky studentů vytvořily během tří dnů na ulici Nerudově kultivovaný veřejný prostor, který bude sloužit obyvatelům jihomoravského města. Autorem projektu je Ing. Lukáš Lattenberg a spolupracovníci Ing. Daniel Matějka, Ph.D., Ing. Hana Matějková, Bc. Magdaléna Březinová a Ing. Adam Baroš. Odborná porota ve složení Karel Fučík, Bc. David Mičan, Martin Straka, Ing. Vladimír Šimeček, Ing. Lukáš Lattenberg a Ing. Vojtěch Halámek ocenila zlatou medailí studenty ze Střední školy zahradnické a technické Litomyšl.(převzato od Svazu zakládání a údržby zeleně)

 

Na letošním jubilejním 25. ročníku Mistrovstí Slovenska ve vázání a aranžovaní květů s mezinárodí účastí Viktoria Regia dosáhla naše děvčata mimořádného úspěchu. V mezinárodní konkurenci na své první mezinárodní soutěži obsadila naše studentka Vanda Tmějová vynikající celkové druhé místo a studentka Ivana Vetešníková získala jako jediný středoškolský student zvláštní cenu poroty za kreativitu ve svatební dekoraci.

První místo obsadi po fenomenálním výkonu student Vlastimil Kucharovič ze Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda, nádherné třetí místo získala žákyně naší partnerské školy ze SOŠ záhradnícke Piešťany Katarína Cisáriková.

Victoria Regia 2018

obrázok

 


Hlavní téma 25. ročníku soutěže VICTORIA REGIA 2018 je Symfónia v kvetoch.

1.9.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Podávání přihlášek do 1.3.2020

Přihlášky na maturitní a učební obory naší školy se mohou podávat do 1.3. 2020.
Přihlášky na obory s talentovou zkouškou do 24.2. 2020.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 8:30. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.