Více než 3OOO návštěvníků na mezinárodní výstavě vánoční floristiky a historické zemědělské techniky

Za krásného počasí v areálu naší školy opět proběhla již tradiční úžasná výstava vánoční floristiky a historické zemědělské techniky.

Ve dnech 14. - 16. prosince 2013 se mohly především ženy potěšit pohledem na moderní aranžmá vytvořená našimi žáky. Muže zaujala historická zemědělská technika a děti cizokrajná zvířata např. krajta zelená nebo jihoamerické žáby.
Při zahájení Vánoční výstavy byla slavnostně otevřena nová budova floristických dílen.
Nově zrekonstruovaný objekt byl ve čtvrtek 12. prosince zkolaudován a při zahájení Vánoční výstavy slavnostně otevřen. Pásku při této příležitosti přestřihla náměstkyně hejtmana pardubického kraje paní Ing. Jana Pernicová.
Jako novinka byly připraveny zábavné a tvořivé hry pro děti i dospělé, ve kterých si každý mohl ověřit své znalosti, např. navrhnout vlastní zahradu nebo si odnést květináček s vlastnoručně vysetými bylinkami.
Nakonec si všichni mohli pochutnat na domácích kremrolích a dalších dobrotách v kavárně.
Žáci z našich partnerských škol z Francie, Německa, Polska, Itálie a Slovenska se aktivně zúčastnili této výstavy. V průběhu jejich pobytu se jim věnovali naši studenti se zaměřením na cestovní ruch.
Fotografie a video reportáž částečně připraveny.

16.12.2013 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.