Zima v zahradě

Zima v zahradě

Je čas na úklid skleníků.
Blížící se mrazivé a slunečné počasí je ideální pro úklid skleníku a jeho vyčištění. Ideální je jednou za tři až čtyři roky vyměnit vrchní vrstvu zeminy.

Starou zeminu vyvezte a použijte při založení kompostu a do skleníku navezte nový substrát. Volba nového substrátu zaleží na vašich možnostech. Vždy doporučujeme zároveň s výměnou provést základní hnojení. Ideální je zralý koňský nebo kravský hnůj, nebo zralý kompost v kombinaci s fosforečnatými a draselnými hnojivy. Pěstebním substrátem může být ornice, kompostní zemina, nebo zahradnický substrát. Před výsevy a výsadbou je vhodné důkladně vyčistit skla a ostatní plochy (police, cestičky,…), tak aby se co nejvíce snížil počet choroboplodných zárodků a přezimujících škůdců.

31.1.2025 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Pro uchazeče o studium na naší škole chystáme dny otevřených dveří. Více informací zde:

Jedeme za Tebou!

15.10. 2025 KUTNÁ HORA
15.10. 2025 ČESKÁ TŘEBOVÁ
16.10. 2025 TŘEBÍČ
17. - 18.10. 2025 JIČÍN
17. - 18.10. 2025 PARDUBICE

Kopidlenský kvítek 2025

Ve dnech 7. a 8.10. 2025 se naši žáci zúčastnili mezinárodní soutěže středních zahradnických škol a přivezli skvělá ocenění!
Gratulujeme.

Mezinárodní Vánoční výstava

Výstava vánočních aranžmá, historické a zemědělské techniky, se uskuteční v sobotu 13. až v úterý 16. 12. 2025. Těšíme se na Vás.