Zima v zahradě

Zima v zahradě

Je čas na úklid skleníků.
Blížící se mrazivé a slunečné počasí je ideální pro úklid skleníku a jeho vyčištění. Ideální je jednou za tři až čtyři roky vyměnit vrchní vrstvu zeminy.

Starou zeminu vyvezte a použijte při založení kompostu a do skleníku navezte nový substrát. Volba nového substrátu zaleží na vašich možnostech. Vždy doporučujeme zároveň s výměnou provést základní hnojení. Ideální je zralý koňský nebo kravský hnůj, nebo zralý kompost v kombinaci s fosforečnatými a draselnými hnojivy. Pěstebním substrátem může být ornice, kompostní zemina, nebo zahradnický substrát. Před výsevy a výsadbou je vhodné důkladně vyčistit skla a ostatní plochy (police, cestičky,…), tak aby se co nejvíce snížil počet choroboplodných zárodků a přezimujících škůdců.

29.1.2023 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás v pátek 20. října nebo v sobotu 21. října 2023.

Přijímací zkoušky na obor Scénická a výstavní tvorba

Na obor se zaměřením na Floristický nebo Zahradní design, kde uchazeč koná talentovou zkoušku, se můžete podrobně informovat na dnech otevřených dveří. Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Květinová show 2023

Místo tradiční školní akce Květinové show se uskuteční v říjnu floristická výstava našich žáků v Piaristickém kostele v Litomyšli. O přesném harmonogramu akce budeme včas veřejnost informovat.

Vyhlášení ředitelského volna

Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno na pátek 29. září 2023.