Zima v zahradě

Zima v zahradě

Je čas na úklid skleníků.
Blížící se mrazivé a slunečné počasí je ideální pro úklid skleníku a jeho vyčištění. Ideální je jednou za tři až čtyři roky vyměnit vrchní vrstvu zeminy.

Starou zeminu vyvezte a použijte při založení kompostu a do skleníku navezte nový substrát. Volba nového substrátu zaleží na vašich možnostech. Vždy doporučujeme zároveň s výměnou provést základní hnojení. Ideální je zralý koňský nebo kravský hnůj, nebo zralý kompost v kombinaci s fosforečnatými a draselnými hnojivy. Pěstebním substrátem může být ornice, kompostní zemina, nebo zahradnický substrát. Před výsevy a výsadbou je vhodné důkladně vyčistit skla a ostatní plochy (police, cestičky,…), tak aby se co nejvíce snížil počet choroboplodných zárodků a přezimujících škůdců.

29.1.2023 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Přípravný kurz pro jednotnou přijímací zkoušku

na maturitní obory se koná na naší škole v sobotu 23.3.2024.
Kurz je jen pro uchazeče, kteří podají přihlášku na naši školu.

Nabídka pracovního místa

SŠZaT přijme od 1. 8. 2024 do pracovního poměru učitelku/učitele českého jazyka a literatury náhradou za kolegyni odcházející do důchodu.

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na Vás při dalších dnech otevřených dveří, které proběhnou v pátek 16. a v sobotu 17. února 2024.
Nezapomeňte se, prosím, zapsat.

Problematika přijímacího řízení jaro 2024

Pro uchazeče o studium a jejich rodiče zveřejnilo ministerstvo školství následující video k přijímacímu řízení. Pokud budeme vědět další informace, opět je zveřejníme.