Prohlídka začala na terminálu 3, kde jsme se seznámili s historií letiště a poté jsme museli projít letištní kontrolou. Tento terminál se využívá zejména pro lety všeobecného letectví (General Aviation) a kapacita je 80 odbavených cestujících za hodinu.
Dále jsme se pohybovali po ploše letiště autobusem a dozvěděli jsme se více informací o hangáru Úřadu pro civilní letectví, o provozu letištních ploch a o biologické ochraně letiště.
Z terminálu 3 jsme se přesunuli na terminál 2, který má kapacitu 15,5 mil. odbavených cestujících za rok. Jedná se o odbavení letů do států EU, které jsou součástí schengenského prostoru. Zde je k dispozici cestujícím i návštěvníkům vyhlídková terasa a muzeum o historii letectví a pražského letiště.
Čekal nás poslední terminál, terminál 1, kde se odbavují lety mimo schengenský prostor Evropy a ostatní světové destinace. Kapacita je 6,8 mil. cestujících za rok. Poslední zastávka byla v záchranné požární stanici a prohlídka specializované požární techniky.
Z exkurze jsme se vraceli se spoustu zajímavých informací o letadlech (např. Boeing, Airbus, …), o pilotech a letuškách, které jsme mimochodem viděli z bezprostřední blízkosti, když jsme se pohybovali na letištní ploše mezi letadly.
Paním učitelkám a panu učiteli moc děkujeme, že nás po Praze neztratili, a že jsme měli možnost dostat se tam, kam se možná již nikdy nedostaneme.
Lenka Procházková, 4. C